• להתקשרות מהירה

עצות מועילות לחיסכון בדלק

הסבא הקיבוצניק שלי היה אומר, אם את רוצה לחסוך בדלק אל תקני מכונית. אז זאת בדיחת הקרש הזו אני מספרת לכם כי הוא צדק באופן חלקי אם אתם רוצים לחסוך בדלק תקנו מכונית מתאימה. לא מספיק להגיד שהיא אוכלת רק 1 ל-16. צריך קודם כל לאפיין את סוג הנסיעות שלכם אם אתם צריכים רכב רק לנסיעה בתוך העיר באמת צריך רכב עם מנוע קטן שיחסוך בדלק אך אם אתם נוסעים כל יום מחוץ לעיר עדיף לקנות רכב עם מנוע דיזל ועם גיר ידני. 

אם אתם הולכים על מכונית יוקרתית אז תעדיפו גיר רובוטי. לא יודעים מה זה? בקיצור: ראשית זה ממש לא גיר אוטומטי. זו מערכת עם שני קלאצ'ים שדי "מנחשת" אם אתם הולכים להוריד הילוך או להעלות הילוך. הנסיעה חלקה באופן מיוחד. מוצאים אותו רק במכוניות יוקרתיות.

כמה עצות

כמו שכולם יודעים – ככל שנפח המנוע גדול יותר כך צריכת הדלק גדולה יותר. אז אל תקנו מכונית עם מנוע גדול אם אתם לא צריכים את זה. כמו שהבנתם למעלה: אם אתם לא הולכים על מכונית יוקרתית עם גיר רובוטי, אז גיר ידני יותר חסכוני מגיר אוטומטי, כי עם גיר אוטומטי הרכב מתאמץ יותר ועכשיו אחרי שקניתם תתחילו לחסוך.

עצרתם לכמה דקות? כבו את המנוע. התחלתם לנסוע – סעו רק במהירות האופטימלית. באופן כללי אפשר לומר כי בכל נסיעה מעל 96 קמ"ש מתחילה צריכת דלק משמעותית. הימנעו מבלימה פתאומית והאצה פתאומית. סעו רגוע, האטו בהדרגה, כי זה גם חוסך דלק וגם שומר על הבלמים.

תחזוקה שוטפת

תחזוקה שוטפת של הרכב תקטין את צריכת הדלק. דאגו לשמן מנוע מתאים לפי הוראות היצרן. דאגו לטיפולים קבועים בזמן. הקפידו על לחץ אויר תקין בצמיגים כמו שכתוב לכם בחלק הפנימי של הדלת הקדמית זה גם בטוח יותר. אם יש לכם בקרת שיוט ברכב – הפעילו אותה בנסיעות בין עירוניות כי זה ימנע את הבלימה, ההאצה,nוהמהירות הגבוהה שהזכרנו לגבי המזגן: אם לא חם באמת, לא חייבים להדליק. 

אבל במהירות מעל 70 קמ"ש עדיף דווקא להפעיל מזגן מאשר לפתוח חלונות פתיחת החלונות במהירות כזו גורמת לרכב להתאמץ יותר.

עוד כמה עצות

כשאתם נכנסים לתדלק, תדלקו בתדלוק עצמי הוא יותר זול.בדקו אילו תחנות דלק זולות יותר מאחרות. בחלק מאפליקציות הניווט הקיימות כיום תוכלו לקבל מידע על התחנות הזולות באזור הנסיעה שלכם. נסו לשלב נסיעות עם שאר בני המשפחה. במקום להקפיץ בכל פעם מישהו למרכז העיר, אפשר להתארגן לנסיעה משותפת באותו כיוון הימנעו מנסיעה בשעות לחץ כך תימנעו מפקקים ותוכלו לנסוע חלק ורגוע במהירות המיטבית. 

הורידו כל מה שיש על הגג, גם אם זה אומר לוותר על הגגון, כי זה גורם לרכב להתאמץ יותר. גם אופניים כדאי לשאת מאחור ולא על הגג. הורידו חפצים כבדים ומיותרים מתא המטען. הרכב כבד יותר ומבזבז יותר דלק. וסעו בזהירות.